
Jau šešiolika metų Paukštakių seniūnijos Grumblių kaimo bendruomenės gyvenime žiba ypatingas šviesulys – moterų klubas „Vaivorykštė“, kuriame susitinka kūryba, rūpestis, bendrystė ir šiluma. Klubas nėra oficialiai įregistruota visuomeninė organizacija, tad jo veikla neapibrėžta jokiais planais, neįstatyta į įstatų rėmus, o kyla iš natūralaus noro bendrauti ir poreikio turėti erdvę, kurioje dalijamasi savo gebėjimais, stiprinama draugystė, o kiekviena moteris jaučiasi išgirsta, svarbi ir įkvėpta.
Moterų klubo, kaimo bendruomenės ir bibliotekos veiklos sintezės rezultatas –
įdomūs gyventi Grumbliai.
Klubo veikla glaudžiai persipynusi su bibliotekoje vykstančiais renginiais, o iniciatyvios ir kūrybingos moterys nuolat generuoja idėjas, kurios ne tik pagyvina vietos kasdienybę, bet ir stiprina bendruomenės narių tarpusavio santykius.
Įsikūrė jis 2009 metų kovo 8-ąją – dieną, kuri minima kaip Tarptautinė moterų solidarumo diena. Pavadinimas „Vaivorykštė“ pasirinktas žinant, kokios skirtingos kaip į vieną juostą sugulusios vaivorykštės spalvos moterys rinksis po klubo vėliava.

Bibliotekininkė, „Vaivorykštės“ vadovė Sigutė Jackevičienė, kuri taip pat yra ir kaimo bendruomenės pirmininkė, prisiminė, kad grumbliškes subūrė anuometinė kultūros darbuotoja Alina Bružienė. Iš pradžių veikloje dalyvavo apie 30 moterų, laikui bėgant jų liko mažiau – bet visos labai aktyvios, veiklios, įdomios ir kūrybingos.
Moterų klubas projektinės veiklos nevykdo, bet jo narės dalyvauja įgyvendinant bendruomenės vykdomus projektus. Teisingiau būtų pasakyti, kad jos pačios yra tų projektų idėjų sumanytojos.
„Grumbliai – nedidelis kaimelis, tačiau veiklos čia netrūksta: turistaujame, keliaujame, kasmet rengiame tradicinę kaimo šventę „Gera būti kartu“, keliame šurmulį per Užgavėnes. Ir gyventojai šias iniciatyvas palaiko – persirengėlių eisenai atviros visų namų durys. Jų šeimininkai mus dosniai apdovanoja gėrybėmis. Ne paslaptis, kad prisirenkame ir pinigėlių, kuriuos panaudojame kitiems renginiams organizuoti. Skatindami žmones sportuoti organizuojame žygius. Projektinės lėšos mums leidžia pasisamdyti profesionalius vadovus, tad praėjusiais metais pelkių žinovo Tomo Ruginio vedami braidėme po Alsėdžių apylinkių pelkes, į panašų žygį ruošiamės ir šiemet. Ne tik žygiuosime, bet ir keliausime. Gegužės mėnesį bendruomenė vyks į Naisius, Kryžių kalną, užsuks į alpakų ūkį. Rugpjūtį vėl sukviesime žmones į kaimo šventę. Jau dabar žinome, kad grumbliškių sentimentus žadins roko grupė „Poliarizuoti stiklai“, – apie šias ir daugybę kitų veiklų, bendromis jėgomis vykdomų Grumbliuose, pasakojo S. Jackevičienė.
Moterys nepamiršta ir savęs
Jeigu „Vaivorykštės“ veikla tiek smarkiai persipynusi su bendruomenės veikla, jeigu klubo narių branduolys – kartu ir bendruomenės širdis, kur lieka tas „moteriškasis“ motyvas? – paklausėme.
Iš atsakymo supratome, kad grumbliškės nepametė susibūrimo pirminės esmės – jos randa laiko savęs tobulinimui: mokosi jogos, dalyvauja aerobikos užsiėmimuose, gilinasi į makiažo paslaptis, tapo ant šilko, pina advento vainikus, riša verbas, dažo margučius, rengia spurgų kepimo, cepelinų virimo ar Kūčių valgių gaminimo edukacijas. Kai kurias jų veda samdyti edukatoriai, kai kurias – savi žmonės. Dekoravimo pagrindų drauges moko ir visiems puošybos darbams vadovauja klubo narė Lina Budrienė, maisto gaminimo paslaptimis dalijasi Dalia Ročienė. Laura Sabaliauskaitė – sveikatos žinovė. Moteris domisi natūralia medicina, kartu su vyru bitininkauja, tad prireikus į ją patarimų kreipiasi visos „klubietės“. S. Jackevičienė labai džiaugiasi ir iniciatyvia Ugne Skersiene – jauna moteris vos prieš kelerius metus atsikėlė į kaimą ir puikiai įsiliejo į „Vaivorykštės“ kolektyvą. Pati Sigutė – fotografijos mėgėja, ji fiksuoja visus Grumbliuose vykstančius renginius ir viešina juos feisbuke.

Moterų klubas turi tradiciją kasmet pažymėti „Vaivorykštės“ gimtadienį, ir švenčiamas jis išskirtinėse vietose, tokiose kaip restoranai „Abatija“, „Portas“, „Flow“ ir t. t. Kartais draugės susibėga šiaip sau, kad ramiai pabūtų – pasidalintų džiaugsmais ir rūpesčiais, pasipasakotų ir išklausytų. „Palikti vyrams vaikus ir išlėkti iš namų, kad pabūtume draugijoje – tarsi terapija. Visos moterys turėtų turėti tokią galimybę“, – įsitikinusi S. Jackevičienė.
Grumbliškė – kūrybinga, iniciatyvi, daug gebėjimų turinti moteris
Bendra veikla ne tik praturtina grumbliškių moterų laisvalaikį, bet ir leidžia atsiskleisti jų vidiniam pasauliui, pasijausti stiprioms ir kūrybingoms. Gražų kaimo moters verbalinį portretą nupiešė klubo pirmininkė. Anot jos, grumbliškė – ir kūrybinga, ir iniciatyvi, ir turinti daug gebėjimų, ir norinti įgyti naujų įgūdžių…

Apie savo gimtąjį kaimą Sigutė kalba taip gražiai, kad iš karto apgailestauji nepriklausantis šiai bendruomenei: „Grumbliuose gyvena darbštūs, pagal amžių dar gana jauni žmonės. Visi jie tvarkingai prižiūri savo sodybas, augina vaikus, kurie neturi priklausomybės nuo kompiuterių, telefonų ir daug laiko leidžia gryname ore. Seniūnijai vadovauja puikus, gyventojų poreikius suprantantis seniūnas Aurimas Vasiliauskas. Kaime yra net dvi lauko renginiams skirtos erdvės: viena didesnė prie buvusios mokyklos pastato, kita – mažesnė prie tvenkinio. O kokios meškeriojimo varžybos rengiamos tame „prūdelyje“! Kokie amūrai iš jo traukiami! Svetimiems tokiu laimikiu tik pasigrožėti, nes savo kaimo gamtos ištekliais su kitais grumbliškiai nesidalija.“
„Vaivorykštė“ – tarsi kaimo kasdienybės švyturys
S. Jackevičienė pasakojo, kad šiame Žemaitijos kampelyje ji užaugo, kad čia auga jos vaikai Auksė ir Gytis. Tris bendruomenės kampus – vadovavimą „Vaivorykštei“, kaimo bendruomenei ir darbą bibliotekoje – savo rankose laikanti moteris džiaugėsi, kad jos iniciatyvas palaiko vyras Vidmantas, kad visada šalia yra puikus būrys bendraminčių – nuostabių, kūrybingų moterų, kurioms rūpi, kad bendruomenėje visiems gyventi būtų gera.
Parašykite komentarą