
Ar kada nors pagalvojote apie maudynes lediniame vandenyje? Liepos mėnesį sukaks vieneri metai, kai Plungėje įkurta tokių maudynių mėgėjų ir entuziastų asociacija „Plungės ruoniai“. Ledinių maudynių iniciatorė ir asociacijos įkūrėja yra plungiškė trijų vaikų mama Inga Šakinė. Tad ir kalbamės su ja apie tokį neįprastą pomėgį.
I. Šakinė – „grynakraujė“ plungiškė, čia gimė ir užaugo, mokėsi. Kurį laiką dirbo Plungės rajono policijos komisariate, o dabar pasuko kitu keliu. Moteris dirba Plungės sporto ir rekreacijos centro renginių organizatore. „Darbas policijoje labai patiko, bet atradau, kas dar mieliau širdžiai. Dabar esu ten, kur, man atrodo, seniai norėjau būti. Tai visada patikdavo daryti – ką nors organizuoti, sugalvoti“, – darbinės veiklos pokyčius komentavo moteris.
Plungiškė reguliariai maudytis šaltame vandenyje pradėjo prieš porą metų. Toks noras ne iš dangaus nukrito.

Moteris turėjo pavyzdį – 20 metų į šaltą vandenį lipa jos tėtis. „Manęs nesivesdavo, bet jau seniai žinojau apie tokį sveikatingumo propagavimą. Tai ir pati nusprendžiau pradėti“, – sakė I. Šakinė.
Moters idėją pradėti maudytis lediniame vandenyje ne tik morališkai, bet ir pats maudydamasis kartu palaikė sutuoktinis. Išbandžius nusiteikimo ir ryžto reikalaujančias ledines maudynes, sutuoktiniams kilo mintis sukviesti visus šaltų maudynių entuziastus į pirmąsias žiemiškas maudynes.
„Iš pradžių buvo nedrąsu, manėme, kad būsime vieni patys. Bet labai nustebome, kad susirinko tiek žmonių, jog automobiliai stovėjimo aikštelėje nelabai tilpo. Tada buvo ledo, tad buvo dar didesnis iššūkis visiems lipti į visiškai ledinį vandenį, – prisiminė Inga. – Patirta gerų emocijų, įgyta geros patirties, įstrigusios atmintin ilgam. Pamatėme, kad plungiškiams to reikia, tad ir toliau darome. Ir pati esu laiminga – „pasikraunu“ tų gerų emocijų, tos bendrystės.“
Pasiteisinus sumanymui, praėjusių metų vasarą I. Šakinė įkūrė ledinių maudynių mėgėjus vienijančią asociaciją „Plungės ruoniai“. Besijungiančių į šią veiklą tikrai netrūksta. Visada būna apie 30-40 žmonių, o į renginius susirenka apie 100. Beje, prie „Plungės ruonių“ jungiasi ne tik vietiniai – atvažiuoja ir iš kitų rajonų. Į ledinį vandenį lipa įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės. Jauniausiam dalyviui – bene aštuoneri metai.
„Mano pačios vaikai jau balandį eina pabraidyti. Žinoma, kada nors niurktelės ir į šaltą vandenį. Jie jau yra išreiškę norą, tik vis dar kai atvažiuoja į vietą, persigalvoja. Bet vaikai dalyvauja visose kitose „ruonių“ veiklose. Visada būna kartu ir mato, ką mes veikiame. Ir jau tiksliai žino, kas tie „Plungės ruoniai“, – pasakojo I. Šakinė.
Sveikas gyvenimo būdas, judėjimas – ilgaamžiškumo receptas. Tokius teiginius ne kartą esame girdėję, o ką duoda maudymasis šaltame vandenyje? „Tokios maudynės – didžiulė nauda tiek emocinei, tiek fizinei sveikatai, stiprinamas imunitetas. Jos labai gerai nuima stresą, nerimą, gerina miego kokybę“, – maudymosi šaltame vandenyje naudą vardijo I. Šakinė.

Tad nieko keisto, kad prie „ruonių“ vieni jungiasi dėl sveikatos problemų, kurios palaipsniui dingsta, kiti norėdami išbandyti save, treti norėdami bendrystės. „Juk nebūtina iškart pulti į vandenį. Galima ateiti kartu pasimankštinti, atsigerti arbatos, pabendrauti. O jei pajausite, kad reikia, prašom, – tvirtino „Plungės ruonių“ įkūrėja. – Mes vieni kitus skatiname ir sveikai maitintis, ir judėti. Pas mus tokia šeimyninė atmosfera. Ir svarbiausia, jog tai nieko nekainuoja.“
Nors pati ledines maudynes plungiškė pradėjo pagal nuojautą, stebėdama organizmo reakciją, kitiems ji pataria pirmą kartą išbandyti su „ruoniais“. „Kaip elgtis šaltame vandenyje, kaip elgtis po maudynių, šiek tiek žinių reikia. Žinoma, galima ir vienam maudytis, bet reikia pasiskaityti, kaip tą daryti taisyklingai. Patarčiau pradėti grūdintis namuose po šaltu dušu“, – sakė I. Šakinė ir pridūrė: „Svarbiausias dalykas – pasakyti sau, kad gali. Juk protas dažniausiai sako, jog negali, bet iš tikrųjų tu gali viską.“
Jei vis dėlto nuspręsite išbandyti ledines maudynes, I. Šakinė pataria prieš lipant į vandenį truputį apšildyti organizmą, t. y. padaryti tempimo pratimų, bet jokiu būdu nesukaisti. Na, po maudynių itin svarbu išlipus iš vandens organizmą apšildyti fiziniais pratimais.
Už lango pavasaris, oras po truputį šyla, o kartu ir vanduo. Kuo ledines maudynes pakeis „ruoniai“? „Mes ne tik maudomės. „Ruoniukai“ jungiasi ir į kitas aktyvias veiklas: važiuojame dviračiais, „renkame“ žingsnius, dalyvavome boulingo turnyre, vasarą „Vikingų regatoje“. Vasarą organizuosime rytines mankštas ir po to maudynes“, – vardijo moteris.
Parašykite komentarą