
Vienas iš didesnių galvos skausmų policijai, mokytojams ir tėvams – vaikų ir jaunimo rūkomos elektroninės cigaretės. Mokyklos imasi priemonių, kaip užkirsti kelią nepilnamečių rūkymui, daug pastangų deda ir pareigūnai. „Vienas iš būdų – sučiupti tiekėją“, – sako Plungės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Marius Verbickas.
Tokie pareigūno žodžiai nuskambėjo ne be priežasties. Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą, kad lapkričio 20-ąją Plungės rajono policija nustatė asmenį, kuris, kaip įtariama, nelegaliai prekiavo skysčiu elektroninėms cigaretėms pildyti – pas jį rasta 200 buteliukų su minėtuoju skysčiu.
Kaip paaiškėjo, šioje policijos darbo srityje aktyviai dirba M. Verbickas. Pasak jo, 21 metų jaunuolis įkliuvo, kai buvo tikrinama gauta informacija apie galimą nelegalią prekybą. Beje, „lobis“ aptiktas Šateikiuose.
Visada yra rizika, kad elektroninių cigarečių skystyje gali būti narkotinių medžiagų. Pareigūno teigimu, kiekvienu atveju, jei tik kyla įtarimas, kad skystis gali būti su narkotikų priemaišomis, atliekamas tyrimas. Taip buvo ir šį kartą. Plungės rajono policijos komisariatas tam naudoja greituosius testus. Jei testas parodo, kad yra narkotinių medžiagų pėdsakų, tolesni veiksmai vyksta laboratorijose. Šiuo atveju galima pasiguosti bent jau tuo, kad narkotikų neaptikta. Būtent tai šateikiškį ir išgelbėjo nuo baudžiamosios atsakomybės – jaunas vyras užsidirbo administracinio nusižengimo protokolą už neteisėtą vertimąsi komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla. Už šį nusižengimą gresia bauda nuo 390 iki 1 100 eurų.
„Tokiu atveju prekeiviams baisi ne tiek pati bauda, kiek tai, kad rastas skystis yra konfiskuojamas ir sunaikinamas. Tad patiriamas nuostolis – negaunamos tikėtos pajamos“, – komentavo pareigūnas. Beje, įdomumo dėlei pasakysime, kad rinkoje 10 ml skysčio elektroninėms cigaretėms pildyti kaina svyruoja nuo 3 iki 5 eurų.
„Turėjome informacijos, kad šis prekeivis užtikrindavo skysčio tiekimą į Plungės technologijų ir verslo mokyklą ir Liepijų mokyklos Šateikių skyrių. Būtent dėl šios priežasties ir buvo dirbama intensyviau, kad „nukirstume“ tiekimo šaltinį“, – sakė „Plungei“ M. Verbickas. Anot jo, visada, kai tik turima informacijos, jog skysčiai tiekiami į mokyklas, dirbama labai intensyviai.
Liaudis juokauja: „Varna nuo mieto, kita į vietą.“ Pasiteiravome, ar čia šis posakis negalioja. „Tai tik standartinis vienetas. Jų sugaunama nemažai. Atsiras naujų ir tuos sugausim“, – tvirtai buvo apsisprendęs pareigūnas.
Beje, informacija apie prekeivį pareigūnus pasiekė ne iš minėtųjų mokyklų. Ir, kaip sakė M. Verbickas, šis rastas kiekis – ne rekordas. Yra rasta ir bene penkis kartus daugiau skysčio.
Parašykite komentarą