
Alsėdžiuose gyvenančiai septintokei Ugnei Siriūtei praėję 2024-ieji metai buvo pažymėti ypatinga sėkme. Mergina pripažinta geriausia Lietuvos raitele. Šį vardą jai atnešė iškovotas ištvermės jojimo čempionės vardas. Tokie pasiekimai sportininkės ant laurų neužmigdė. Ateityje jojikė planuoja sudalyvauti ir tarptautinėse varžybose.
Šiuo metu Ugnė yra iškovojusi tris svarbius apdovanojimus. Praėjusiais metais ji laimėjo vaikų ištvermės jojimo čempionatą. Metų pabaigoje Lietuvos žirginio sporto federacija ją apdovanojo kaip geriausią Lietuvos raitelę, be to, ji buvo pripažinta geriausia Telšių sportininke, mat treniruojasi Telšių rajone esančiame žirgyne.
Šių pasiekimų merginai pavyko pasiekti per ganėtinai trumpą laiką. Nors jojimu Ugnė užsiima jau seniai, tačiau ištvermės jojimas jai – dar nauja sritis, į kurią pradėjo gilintis prieš kiek daugiau nei porą metų.
Pašnekovė prisipažįsta, jog iki tol apie ištvermės jojimą žinojo ne itin daug. Šia disciplina raitelė susidomėjo pradėjusi lankyti Telšių rajone, Kalnėnų kaime, esantį žirgyną „Topolis“. Būtent ten Ugnė sutiko trenerę, kuri jai ir atskleidė daugiau ištvermės jojimo paslapčių.

Mergina akcentavo, kad žirgyne „Topolis“ labai daug dėmesio skiriama žirgų gerovei. Tai buvo viena iš priežasčių, kodėl mokytis jojimo subtilybių ji nutarė Telšių, o ne Plungės rajone.
O kuo yra išskirtinis ištvermės jojimas? Kaip aiškino pašnekovė, pagrindinis šios žirgų sporto šakos akcentas yra ilgos distancijos: „Ištvermės jojimo metu ilgas distancijas raitelis privalo įveikti taip, kad nepavargtų žirgas. Treniruojantis ir dalyvaujant varžybose tenka nujoti nuo 5 iki 160 kilometrų distancijas. Raiteliui įgaunant daugiau patirties, atstumas vis ilgėja. O svarbiausias jojiko tikslas, kaip minėjau, finišą pasiekti su sveiku ir nepervargusiu žirgu.“

Čempionė priduria, jog šioje sporto šakoje svarbu ne tik įvertinti savo žirgą bei jo jėgas. Fiziškai pasiruošti būtina ir pačiam raiteliui. Be to, norint pasiekti finišo tiesiąją, reikia tinkamai pasirinkti greitį ir laiką.
Ugnė turi du asmeninius žemaitukų veislės žirgus. Kartu su vienu iš jų praėjusiais metais jojikė dalyvavo vaikų jojimo čempionate. Šio konkurso metu mergina iškovojo trečiąją vietą.
Pagrindinis jaunosios raitelės varžybų partneris – tai žirgynui priklausantis žirgas Topas. Jis taip pat žemaitukas. Su arabų veislės žirgu Poliu 53 kilometrų distancijoje sportininkei pavyko išvystyti 20-ies kilometrų per valandą greitį. Mergina pabrėžia, jog tai – nepaprastas pasiekimas. Tokius rezultatus gali pasiekti tikrai ne kiekvienas sportininkas.
Šiuo metu Ugnė Žemaitijos kadetų gimnazijoje lanko septintą klasę. Atrodytų, kad mokslus ir sportinę veiklą suderinti turėtų būti sunku. Visgi moksleivė sako, jog toks gyvenimo būdas papildomų problemų jai tikrai nesukelia, mat žirgyne sezonas prasideda pavasarį ir baigiasi rudenį, o žiemą vykstančios treniruotės yra ganėtinai lengvos.
Sunkiau būna pavasarį, kai tenka suderinti mokslus ir gana intensyvias jojimo treniruotes. Prieš varžybas per savaitę būtina treniruotis po tris ar netgi keturis kartus, o per sezoną tokios varžybos būna net aštuonios.
Šiais metais Ugnė dar galės išbandyti savo jėgas vaikų jojimo čempionate. Ateityje jaunoji raitelė planuoja dalyvauti ir tarptautinėse varžybose, kur reikės įveikti net 100-o kilometrų distanciją. Palinkėkime alsėdiškei sėkmės.
Parašykite komentarą