
Plungėje ir Rietave jau sklinda anekdotai apie tai, kad reikia skelbti mūsiškio Seimo nario Tomo Domarko paiešką, mat rudenį išrinktas į Seimą jis prašapo kaip į vandenį, neatvyko susitikti su rinkėjais net per didžiąsias šventes. Tik štai pats asmeninio bankroto siekiantis politikas šį rytą Klaipėdos apylinkės teisme, prieš tai prisiekęs sakyti tik tiesą ir nieko daugiau, aiškino šiuo metu daugiausiai dirbantis su rinkėjais, Plungės ir Rietavo žmonėmis, todėl gyvenantis ne Seimo viešbutyje Vilniuje, o Klaipėdoje, name, už kurio nuomą per mėnesį su žmona moka 900 eurų jo tėvo valdomai ir žmonos vadovaujamai įmonei.
Kaip jau rašėme, Seimo nario asmeninio bankroto bylą teismas tikėjosi pradėti nagrinėti dar sausio pradžioje, tačiau nepavyko, nes pareiškėjas pageidavo pakoreguoti savo kreipimąsi į teismą.
Dar prieš išrenkamas į Seimą kreipimesi dėl bankroto bylos T. Domarkas buvo nurodęs, kad per mėnesį pragyvenimui jam užtektų 698 eurų, o kitos pajamos turėtų būti nukreiptos įsiskolinimams, kurių per du dešimtmečius užgyveno net 1,8 mln. eurų, dengti.
O patikslintame kreipimesi T. Domarkas nurodė, kad dabar norėtų einamosioms išlaidoms kas mėnesį sau pasilikti po 1 840 eurų, nes pasikeitė aplinkybės, jis buvo išrinktas Seimo nariu. Iki tol per mėnesį uždirbdavo tik apie 700 eurų, o dabar į rankas gaunantis 3 695 eurus į rankas. Kadangi išaugo pajamos, padidėjo ir poreikiai.
Gydymui, vaistams, tyrimams – 150, drabužiams – 300, nenumatytoms išlaidoms – 140, dukros išlaikymui – 250, maistui – 600, dalies namo nuomai – 400 eurų per mėnesį.
Taip politikas teismui pagrindė būtinąsias savo išlaidas. Paklaustas, ar tikrai tiek daug reikia maistui, vyras aiškino: „Nebėra galimybės pačiam gaminti, nes nuo ryto iki vakaro – susitikimai su rinkėjais. Drabužiams irgi reikia pinigų, turiu atrodyt atitinkamai, nebegaliu vaikščioti su džinsais ir megztiniu.“
Teisėja Aušra Diržienė daugiausiai laiko užgaišo aiškinantis, kaip atsitiko, kad jokio asmeninio turto neturintis T. Domarkas iki tapdamas Seimo nariu nemokamai gyveno tėvo įmonės name, o dabar už jo nuomą kartu su žmona turi mokėti po 900 eurų per mėnesį, vėlgi – tai pačiai tėvo įmonei.
Politikas paaiškino, kad iki Seimo rinkimų dirbo diektoriumi jo tėvo valdomoje UAB „MGM Baltija“. Atlyginimas buvo nedidelis, vos 200 eurų į rankas, bet buvo kitų privalumų – nemokamai galėjo gyventi tėvo įmonės valdomame name. Tapęs Seimo nariu, darbinius santykius su tėvo įmone nutraukė, tačiau liko gyventi tame pačiame name.
Pasirodo, direktoriaus pareigas iš T. Domarko perėmė jo žmona Živilė Domarkienė. Šių metų pradžioje sutuoktiniai pasirašė namo nuomos sutartį, Domarkai įsipareigojo už dalies namo nuomą įmonei mokėti po 900 eurų per mėnesį. Politikas sakė, kad dalį šios sumos geranoriškai sutiko padengti jo žmona, tos pačios įmonės direktorė.
„Keista situacija“, – stebėjosi teisėja.
„Jūs taip interpretuojat. O iš tikrųjų, jei nebedirbu toje įmonėje, kokiu pagrindu galiu ten gyventi? Už įmonės turtą turi būti atlyginama“, – atsakė Seimo narys. Tačiau paaiškinimo, kodėl jis kaip direktorius tame name galėjo gyventi nemokamai, o direktorei tapus žmona – nebe, nepateikė.
Beje, įdomiomis aplinkybėmis minėtas namas perėjo T. Domarko tėvo valdomos įmonės „MGM Baltija“ nuosavybėn. Teisme paaiškėjo, kad anksčiau šį namą valdė pats Seimo narys su žmona, 2018 m. jį pardavė savo bičiuliui, o 2021 m. iš to bičiulio namą įsigijo „MGM Baltija“. Pats T. Domarkas šioje įmonėje, kaip minėta, dirbo direktoriumi vos už 200 eurų algą, o dabar už dalies namo nuomą tėvui moka po 900 eurų, todėl esą ir nelieka lėšų bei galimybių mažinti įspūdingus įsiskolinimus.
Parašykite komentarą