
Sakoma, kad Dievas myli trejybę. Būtent tris kartus Plungės rajono savivaldybės politikai tarėsi, ką daryti su Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos namais. Liepos mėnesį buvo nuspręsta eiti į derybas su Telšių vyskupija dėl pastato nupirkimo. Rugsėjį paaiškėjo, kad derybos nepasisekė – vyskupijos prašoma kaina ženkliai per didelė. Svarstyta pailginti panaudos sutarties terminą. Galiausiai rastas dar vienas variantas. Apie jį ir kalbėta gruodžio 11-ąją vykusiame Savivaldybės kolegijos posėdyje.
Priminsime, kad šiuo metu parapijai priklausantį 1 111 kv. m ploto pastatą patikėjimo teise valdo viešoji įstaiga Plungės bendruomenės centras.
Reikėtų prisiminti ir tai, kad, atlikus turto vertinimą, nustatyta, jog bendra parapijos namų vertė – 489 tūkst. eurų (20 600 Eur šios sumos sudaro sklypo vertė).
Beje, noras įsigyti parapijos namus kilo ne dėl to, kad Savivaldybei trūksta pastatų. Priežastis paprasta – planuojama įgyvendinti projektą ir Bendruomenės centre įkurdinti visas neįgaliųjų organizacijas, tačiau investuoti į svetimą turtą rankos nekyla.
Kaip ir minėta, derybos nenusisekė, nes Telšių vyskupijos kunigų taryba Savivaldybės siūlomam variantui nepritarė. Buvo nuspręsta tartis su vyskupija, kad ji pratęstų panaudos sutartį bent iki 30 metų (2019 m. parapijos namai Bendruomenės centrui panaudos sutartimi buvo perduoti 25 metų laikotarpiui – aut. past.).
Vyskupija tokiam variantui neprieštaravo, bet Savivaldybės administracijai buvo pavesta ieškoti dar kitų galimų variantų. Ir, kaip sakoma, kas ieško, tas randa.
Trečiadienį surengtame Savivaldybės kolegijos posėdyje atskleista galima alternatyva. O ji paprasta – sujungti du regioninius projektus: socialinio būsto plėtrą ir socialinių paslaugų plėtrą. Tai reiškia, kad po vienu stogu – Plungės technologijų ir verslo mokyklos bendrabutyje – ir įsikurtų Bendruomenės centras, ir būtų įrengti socialiniai būstai.
Kaip sakė Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Kristina Petrulevičienė, perkelti socialinėms paslaugoms į bendrabutį užtektų pirmo ir antro aukštų bei dalies rūsio patalpų, o trečiame ir ketvirtame aukšte būtų įrengiami socialiniai būstai.
Žinoma, viskas atsiremia į reikalingus finansus. Taigi buvo paskaičiuota ir tai.
Pasak K. Petrulevičienės, jei abu projektai būtų įgyvendinami skirtinguose pastatuose, bendrabutį pritaikant socialiniam būstui Savivaldybės prisidėjimas būtų daugiau nei 1 mln. eurų, o socialinių paslaugų plėtrai parapijos namuose – dar apie 0,5 mln. eurų. Tiesa, skaičiai tik preliminarūs ir jie gali išaugti.
Plungės technologijų ir verslo mokyklos bendrabutyje
Pasirinkus Savivaldybės kolegijos posėdyje pasiūlytą variantą visos bendrabučio patalpos būtų pritaikomos projektams įgyvendinti. Tad Savivaldybei reikėtų prisidėti tik privalomus 15 proc., t. y. apie 600 tūkst. eurų. Tiesa, preliminariai paskaičiuota, jog nefinansuojami darbai galėtų kainuoti apie 700 tūkst. eurų.
„Ne kartą kalbėta, kad Plungės centre yra parapijos namai, pastatas prastos būklės, ir jei Savivaldybė nuspręstų prisidėti prie fasado sutvarkymo, kad būtų pagerintas miesto vaizdas, vis tiek neviršytume prisidėjimo, numatyto pirmoje alternatyvoje. Tai būtų apie 800 tūkst. eurų“, – kalbėjo K. Petrulevičienė.
Papildydamas kolegę, skyriaus vedėjas Tomas Jocys priminė, jog tik įrengiant socialinius būstus bendrabutyje lieka aukštai, kurie neįveiklinami iš Europos Sąjungos lėšų, o tai reiškia, kad, ten įrengiant planuotus būstus trūkstamiems specialistams, tą reikėtų padaryti iš biudžeto pinigų.
„Nesigilinant į detales ir pinigus, kurių tikslios sumos dar nežinome, šiam sprendimui reikėtų pritarti. Turėdami panaudą iš parapijos sudarome regimybę, lyg mes būtume už tą pastatą iki galo atsakingi. Pardavimas nevyksta, kaina netinka, ir mes negalime judėti nei pirmyn, nei atgal. Turbūt vienintelė teisinga išeitis – persikelti. Tada pastatas liks tuščias, gal kas nors nupirks. O dabar išsinuomoję 20 metų sustojome laike“, – persikėlimo idėją palaikė Savivaldybės kolegijos narys Robertas Endrikas.
Beje, į parapijos namus Savivaldybė buvo investavusi pinigų, tad, nepavykus deryboms ir nusprendus Bendruomenės centrą perkelti kitur, investicijos bus padovanotos. Arba, kaip dar rugsėjį sakė meras Audrius Klišonis, „tegul būna Dievui ant garbės“.
Parašykite komentarą