
Ne taip seniai ne tik per Plungę, bet ir per visą Lietuvą nuvilnijo skandalas dėl „savanoriško“ Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus Alvido Bakanausko atleidimo iš pareigų. Kaip komentavo meras Audrius Klišonis, atsisveikinti su ilgamečiu direktorium buvo nutarta gavus muziejaus veiklos audito išvadas. Jose nemažai pastabų surašyta neva dėl netinkamos muziejaus interneto svetainės. „Labas, Plunge“ redakcija nutarė užmesti akį, kaip tvarkoma pačios muziejų auditavusios Savivaldybės interneto svetainė.
Liaudyje yra tokia patarlė: „Batsiuvys be batų“, kuri dažnai adresuojama tam, kas teikia vienokias ar kitokias paslaugas kitiems, tačiau nepasirūpina savimi. Lygiai tą patį būtų galima pasakyti apie mūsų valdžią, kuri nepraleidžia progos pamokyti jai kažkuo neįtikusius, bet skiria labai mažai dėmesio tam, kas – jos pačios atsakomybė ar net pareiga.
Bet užtenka tos beletristikos, pereikime prie konkrečių pavyzdžių. Pirma – apie tai, ką auditoriai atrado išnarstę Žemaičių dailės muziejaus interneto svetainę ir dėl ko muziejaus direktoriui teko palikti savo pareigas.
Auditoriams užkliuvo tai, kad muziejus internete neskelbia direktoriaus nuotraukos ir gyvenimo aprašymo, trūksta ir kai kurių pareigybių aprašymų. Gavęs audito išvadas muziejus nurodė netrukus ištaisęs trūkumus.
O dabar pasižiūrėkim, kaip savo interneto Svetainę tvarko pati Savivaldybė. Jos vadovų nuotraukas ir gyvenimo aprašymus čia galima nesunkiai rasti, dėl to – didelis pliusas. Tačiau perėjus prie darbuotojų kontaktų ir pareigybių aprašymų, galima rasti šį tą įdomaus. Nors labiau tiktų sakyti, kad kai ko neįmanoma rasti, nors ir kaip ieškotum.
Plungės rajono savivaldybės administracijoje, Registrų centro duomenimis, dirba 232 asmenys, tad
būtų sunku sužiūrėti, ar visų kontaktai ir pareigybių aprašymai paskelbti interneto svetainėje. Pabandėme patikrinti, kokios pareigybės priskirtos dviems ne taip seniai įdarbintiems asmenims: viešųjų pirkimų specialistei Alinai Alšauskienei ir viešųjų ryšių specialistei Sigitai Tauginaitei.
Pirmoji nemažai visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio sulaukė praėjusių metų rudenį, kai laimėjusi konkursą buvo paskirta eiti Šateikių seniūnės pareigas, tačiau po 8 darbo dienų jų atsisakė. Apie tai rašyta ir kalbėta gana plačiai, tačiau liko nepaviešinta, kad iš seniūnės pareigų besitraukiančiai A. Alšauskienei buvo pasiūlytas darbas Savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriuje. Mūsų skaičiavimais, ten ji dirba jau daugiau nei du mėnesius, tačiau Savivaldybės interneto svetainėje nei jos kontaktų, nei pareigybės aprašymo nėra.
Ta pati situacija susiklostė ir neaiškiomis aplinkybėmis Savivaldybei įdarbinus vicemerui Žydrūnui Purauskiui rinkimų į Seimą kampanijos metu talkinusią ir jo socialinių tinklų paskyras tvarkiusią S. Tauginaitę. Žurnalistams ėmus stebėtis, kaip yra, kad viešųjų ryšių specialistės kontaktai neviešinami, praėjusią savaitę Savivaldybė paskelbė jos darbinį telefono numerį, tačiau pareigybės aprašymo nėra. Žmogus dirba, o ką – neaišku.
Kodėl slepiama tokia svarbi informacija, kurią viešinti Savivaldybę įpareigoja įstatymai, teiravomės Savivaldybės administracijos direktoriaus Daliaus Pečiulio. Jis patvirtino, kad tiek darbuotojų kontaktus, tiek pareigybių aprašymus skelbti yra privaloma, o kodėl tai nepadaryta, sakė nežinantis.
„Gal skyrių vedėjai truputį apsileido toje vietoje. Yra nesklandumų ir su mūsų interneto svetainės administravimu, artimiausiu metu jie bus pašalinti“, – kalbėjo direktorius.
Kiek užtruks šių trikdžių šalinimas ir skyrių vedėjų instruktavimas – neaišku. Bent jau per pastarąją savaitę Savivaldybei to padaryti nepavyko.
Kai ši publikacija buvo parengta ir paviešinta portale labasplunge.lt, jau kitą dieną Savivaldybės interneto svetainėje atsirado ne tik minėtų specialisčių kontaktai, bet ir pareigybių aprašymai. Pasirodo, viešumas vis dar yra veiksminga piliulė nuo tam tikrų ligų, kuriomis retkarčiais suserga mūsų tarnautojai.
Parašykite komentarą